E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet France

Etiketim: France

Ministrat në Francë darkojnë duke thyer rregullat anti-covid

Autoritetet nisin hetimet, nëse ministrat shpallen fajtorë gjobiten me 15,000 euro. Policia franceze ka nisur një hetim ndaj disa anëtarëve të partive të cilët...

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës dhe qenieve njerëzore, arrestohen 17...

Një grup kriminal i trafikimit të drogës dhe qenieve njerëzore është shkatërruar nga Policia në Francë, ku kanë rënë në pranga 17 shqiptarë, të...

Azilantët, Shqipëria kryeson në Rajon. Eurostat: Franca më e kërkuara

Izolimi nga pandemia nuk i ka ndalur kërkesat e shqiptarëve për tu larguar për një jetë më të mirë. Sipas të dhënave të Eurostat gjatë...

Ndërroi jetë pasi u vaksinua me AstraZeneca, nisin hetimet në Francë...

Një 26 vjeçar ka ndërruar jetë në rrethana ende të paqarta, pasi është vaksinuar me vaksinën e AstraZenecas në Francë. Autoritetet e Francës janë duke...

Rritja e rasteve dhe ezaurimi i spitaleve, mbyllet për një muaj...

Parisi, Nice dhe mbi 12 zona të tjera franceze do të futen në një karantinë të plotë për një muaj për shkak të rritjes...

Zbulohet variant i ri i Covid-19 në Francë, ekspertët mohojnë të...

Një variant i ri i coronavirusit u gjet në rajonin francez të Bretagne, njoftoi Ministria Franceze e Shëndetësisë, duke shtuar se analiza fillestare nuk...

SHBA, rishikohen rregullat e punës gjatë pandemisë, vendosur nga administrata e...

Rregullatorët federalë të sigurisë në vendin e punës thanë të Premten se ata do të rishikojnë disa hetime të sigurisë lidhur me COVID-19 të...

Katër femra zhduken në mënyrë misterioze në Francë, dyshohet për një...

Policia në Francë ka frikë se një vrasës serial mund të jetë duke qarkulluar, pasi katër gra u zhduken nga shtëpitë e tyre dhe...

Përplasja e helikopterit rezulton fatale, ndahet nga jeta deputeti 69 vjeçar...

Olivier Dassault, deputeti francez dhe djali i industrialistit Serge Dassault, vdiq në një përplasje helikopteri të dielën. 69-vjeçari, një ligjvënës me partinë republikane të qendrës...

Koronavirusi/ Në prill, pritet lehtësimi i kufizimeve në Francë

Franca po përgatitet për heqjen e kufizimeve kundër koronavirusit nga mesi i prillit. “Ne do të përballemi me kohë të vështira, është e vërtetë, por...

Dënimi i ish-presidentit Sarkozy, Deutsche Welle: Në Francë nuk është askush...

Vendimi kundër ish-Presidentit Nicolas Sarkozy është një sinjal. Klasa sunduese e Francës është mësuar prej kohësh të mbetet pa u ndëshkuar – Vendimi i shërben...

Nga e marta ashpërsohet udhëtimi mes Francës dhe Gjermanisë

Në Gjermani rajoni kufitar me Francën Moselle është shpallur zonë me mutacion të koronavirusit dhe janë vendosur kontrolle kufiri me këtë rajon. Francezët e...

Të shpallur në kërkim, ekstradohen nga Franca dhe Italia dy shqiptarë/...

Interpol Tirana njoftoi sot se në bashkëpunim me homologët e tyre në Francë dhe Paris, kanë kapur dhe ekstraduar drejt Shqipërisë dy shtetas shqiptarë...
WhatsApp DENONCO