35 të infektuar me koronavirus në Kosovë, asnjë humbje jete

Në Kosovë, janë regjistruar të Martën edhe 35 raste të reja të të infektuarve me koronavirus nga 2.193 testime.

Gjatë 24-orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Numri i përgjithshëm i viktimave, që nga fillimi i pandemisë në mars të 2020-ës, është 2.972.

LEXO EDHE  Europa League/ Ernest Muçi dhe Legia dorëzohen para Napolit, fitojnë Lyoni dhe West Ham

Nga COVID-19 janë shëruar edhe 79 persona, ndërsa raste aktive janë 1.051, bëri me dije Ministria e Shëndetësisë.

Vaksinimi kundër COVID-19 ka filluar në muajin Mars. Deri të Martën, janë dhënë mbi 1.4 milion doza. Mbi 640.000 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.