Votimi rekord nga tifozët, Rui Costa zgjidhet President i Benfica-s

Rui Costa është presidenti i 34-t i Benfica, pasi ka marrë shumicën e votave të tifozëve.

Ish-mesfushori i Milanit mori gati 85% të tyre dhe kjo ishte fitorja me më shumë vota e një presidenti te Benfica.

“Fituesi më i madh i këtyre zgjedhje është Benfica. Kishim mobilizimin dhe pjesëmarrjen më të madhe në zgjedhje, që nuk ka krahasim në nivel kombëtar dhe shumë i rrallë në botë.

LEXO EDHE  Presidenti i klubit gjerman sulmohet nga tifozi i Feyenoord

Benfica del shumë më e fortë pas këtij procesi zgjedhor”, tha Rui Costa, pasi u konfirmua president i klubit portugez.