E premte, Mars 5, 2021
Etiketimet President

Etiketim: president

Deklarata e fortë/ Meta: Ja kur e jap dorëheqjen si President

Kreu i shtetit Ilir Meta u shpreh sot se nëse Edi Rama do të fitojë mandatin e tretë pa prekur asnjë votë, ai do...

Kuvendi rrëzon 2 dekretet e Presidentit për taksat kombëtare dhe tarifën...

Kuvendi rrëzoi sot me 14 vota pro, 77 kundër dhe 9 abstenim Dekretin e Presidentit të Republikës nr. 11.912, datë 11.01.2021 “Për kthimin e...

A do e mbështesni Fatos Nanon si President? Ja ç’thotë Edi...

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar sot paraardhësin e tij në krye të PS-së, Fatos Nano, pasi ky i fundit në një prej emisioneve televizive...

Presidenti meksikan me COVID-19, kritika ndaj tij se keqmenaxhoi situatën

Njoftimi i presidentit meksikan që ai kishte COVID-19 vetëm disa orë pasi mori një fluturim komercial ka lëshuar kritika të reja për trajtimin e...

Haradinaj: Ja pse synoj postin e Presidentit

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj, kandidat për president të Kosovës, ishte i ftuari i Çim Peka LIVE. Ai tha se Kosovës i duhet një...

Në 20 Janar betohet, zbulohen vendimet e para që do të...

Në datë 20 Janar Joe Biden do të betohet si President i SHBA-së, por cilat janë vendimet e para që do të marrë demokrati...

Haradinaj zyrtarizon kandidaturën për president të Kosovë

Në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë votohet për rinovimin e parlamentit, por Ramush Haradinaj synimin e ka te posti i presidentit. Kryetari i Aleancës...

4 vitet e presidentit Trump do të vazhdojnë të bëjnë jehonë...

Nga Ivan Krastev Donald Trump premtoi se do ta detyronte botën ta respektonte dhe kishte frikë Amerikën. Në fund, nuk arriti asnjërën nga të dyja. Ai...

Ramush Haradinaj tregon në cilin rast nuk dëshiron të bëhet president

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj  deklaroi se do të hiqte dorë nga kandidimi për president, nëse hyn dikush nga familja Jashari. Ai ka treguar se gëzon...

Presidenti i Fondacioneve të Sorosit jep dorëheqjen, ja posti që synon...

Presidenti i Fondacioneve të Shoqërisë së Hapur, të manjatit George Soros, Patrick Gaspard, do të japë dorëheqjen, duke i hapur rrugën vetes për të...

Hoti i prerë: Nuk jap dorëheqjen, zgjedhim Presidentin ose shkojmë në...

Avdullah Hoti, Kryeministri i Kosovës, u shpreh sot se vendi mund të shkojë në zgjedhje të reja nëse partitë parlamentare nuk do të gjejnë...

Fjalimi i plotë i Biden/ “Do punoj për SHBA, njerëzit e...

Në fjalimin e mbajtur me rastin e fitores, Joe Biden tha se nuk do t’i shikojë shtetet që votuan pro ty dhe ata ato...

Aktakuza e Prokurorisë Speciale, Hashim Thaçi dorëhiqet si President

Hashim Thaçi dorëhiqet si President i Kosovës. Thaçi ka njoftuar dorëheqjen me një deklaratë, ku theksoi se asnjë sfidë nuk mund të cënojë partneritetin...
WhatsApp DENONCO