Video/ Shpërthen në flakë kamioni i bashkisë në Athinë, digjen edhe 11 automjete

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Athinë, gjatë mesnatës.

Mësohet se 11 makina dhe një kamion i bashkisë janë përfshirë nga flakët në lagjen Patisia.

Mediat greke shkruajnë se fillimisht ka marrë flakë kamioni i Bashkisë që përdorej për të grumbulluar mbeturinat e qytetit, ndërsa flakët kanë përfshirë edhe mjetet e parkuara, duke bërë që 11 prej tyre të shkrumbohen.

LEXO EDHE  Në kërkim nga Gjermania, arrestohet në Morinë

Ende nuk dihet se çfarë mund ta ketë shkaktuar zjarrin ndërkohë autoritetet dyshojnë për zjarrvënie të qëllimshme.