Rruga drejt “Katar 2022”, ja si e arrin Shqipëria “Play-Offin” në tre ndeshjet e mbetura

Një gol me peshë të madhe i ka dhuruar 3 pikë të arta Shqipërisë në përballjen ndaj Hungarisë.

Kuqezinjtë renditen momentalisht në vendin e dytë, teksa një triumf ndaj Polonisë në shtëpi ditën e martë do të përkthehej në një blindim të vendit të dytë, që do t’iu jepte shansin kuqezinjve të siguronin një biletë për në “Play Off”-in e Kupës së Botës.

Si arrihet Play Off?

Këto janë 3 ndeshjet e mbetura për Shqipërinë:

LEXO EDHE  Derbi i Italisë, 56 mijë tifozë në stadium për Inter-Juventus

12 Tetor Shqipëri- Poloni
12 Nëntor Angli- Shqipëri
15 Nëntor Shqipëri- Andorra

Po fituam te martën ndaj Polonisë, e kemi te sigurt play-offin, edhe nëse humbim me Anglinë (Llogarisim këtu se fitorja me Andorrën ne fund është e sigurt). Ndryshe do jete shume e vështire se Polonia e ka shortin ne favor ne dy ndeshjet e fundit. Pra mund Poloninë pas 2 ditësh dhe Shqipëria është ne “Play-Off”.