Kessie drejt largimit nga Milani, kuqezinjtë gjejnë zëvendësuesin e mesfushorit

Ac Milan - Cagliari Calcio Franck Kessie of Ac Milan looks on during the Serie A match between Ac Milan and Cagliari Calcio. Milano Stadio Giuseppe Meazza Italy Copyright: xMarcoxCanonierox

Përparësitë prekin të tjera reparte, por te Milani kanë nevojë për përforcime, pasi Kesi dhe Benaser do të largohen për të marrë pjesë në Kupën e Afrikës në janar.

I pari mund të largohet përfundimisht në fund të sezonit, ndaj nevojitet një zëvendësues i denjë. Fiziku dhe kreativiteti do të jenë cilësitë bazë që Xhefri Monkada, shefi i talent zbuluesve, do të duhet të pikasë. Duke qëndruar te profilet që mund të afrohen nga Paolo Maldini, Bubakar Kamara i Marsejës është ai që ka më tepër shanse të vishet kuqezi.

LEXO EDHE  Humbja me Realin, tifozët e Barcelonës sulmojnë makinën e Koeman (Video)

Mesfushor qendre, me cilësi të spikatura në fazën mbrojtëse dhe ndërtuese e i lindur në 1999, ai përbën elementin ideal për Milanin duke qenë se ka 2-3 vite përvojë te Marseja ku është pjesë stabël e formacionit. Lindur e rritur te marsejezët ku mori hov nën urdhrat e Vilash Boashit, francezi ka një kontratë që i skadon në fund të sezonit, çka mund të lehtësojë transferimin e tij.