Adele flet për varësinë nga alkooli: Kisha frikë se mos vdisja si Amy Winehouse

Adele, në një intervistë për Vogue, foli për varësinë e saj nga alkooli. Këngëtarja e famshme tha se kishte frikë të përfundonte si kolegia e saj e ndjerë Amy Winehouse.

“Unë u bëra e famshme pikërisht kur Amy ndërroi jetë. Ne e pamë atë të vdiste para syve tanë … Dhe unë vetë isha gjithmonë i magjepsur nga alkooli, kisha një marrëdhënie të ngushtë me të. Kjo është ajo që e mbajti babanë tim larg meje dhe kjo është arsyeja pse unë gjithmonë kam dashur të di se çfarë ishte kaq e mrekullueshme në të.

Nga ana tjetër, për shkak të famës, u bëra e pakëndshme, aq sa në një moment madje mendova të largohesha plotësisht nga industria e muzikës. Sidoqoftë, në fund, vendosa të isha një “vetmitare” për një kohë në mënyrë që të mblidhesha dhe të vendosja përparësitë në kokën time”- tregoi ajo.

LEXO EDHE  Bruno dhe Hyseni konfrontohen fizikisht për Alvisën? Reagon konkurrentja