VIDEO/ Sulm me ar*ë në xhami, raportohet për vikti*a

Një sulm me armë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në një xhami në provincën Kunduz të Afganistanit.

Informacionet paraprake flasin për dhjetëra të vdekur dhe mbi 100 të plagosur.

Dëshmitarët okularë raportojnë se shumë njerëz u dërguan në spital. Talebanët konfirmuan sulmin vetëvrasës dhe thanë se një ekip special forcave ishte tashmë në vendin e ngjarjes, duke hetuar incidentin.

LEXO EDHE  Shkëlqimi dhe rënia e gangsterit Veliko Belivuk, lidhjet e nëntokës serbe me pushtetin e Vuçiç

Ky është sulmi i parë vetëvrasës që nga tërheqja e trupave amerikane dhe i dyti në një xhami.