Ndryshimet e motit, regjistrohen reshjet e para të borës

Moti me shi dhe temperaturat e ulëta që në malin e Pelisterit arrijnë deri në -3 gradë Celsius kanë sjellë dëborën e parë të vjeshtës për këtë 2021 në Maqedoninë e Veriut.

Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë, dhe dëbora është parashikuar që do të vazhdojë të bjerë.

LEXO EDHE  Bilanci ditor i Covid në Kosovë/ 20 raste të reja, asnjë humbje jete