Dy lëvizje nga Daja, ja si do të rreshtohet Partizani në derbi ndaj Dinamos

Dinamo dhe Partizani do përballen të premte në 19:45 për javën e katërt të Superligës shqiptare. Në “Elbasan Arena”, Ilir Daja duket se do ndryshojë lojtarët nga ndeshja e shkuar, me Gligorov dhe Cardoso që mund të jenë në stol.

Nisur edhe nga paraqitjet në sfidën e fundit me Vllazninë, Daja do i japë mundësinë Albion Markut në krahun e djathtë të mbrojtjes dhe Carës në krahët e sulmit.

LEXO EDHE  Olsi Rama: Partizani është ndërtuar sipas vizionit të Dajës, Tiranën e kapim në ndeshjet direkte

Formacioni i mundshëm:

Partizani: Hoxha, A. Marku, Shehi, Belica, Musta, Mala, Kaçe, H. Marku, Filipovic, Cara, Junior Trajner: Ilir Daja