Futbolli anglez në zi, vd*s ish-sulmuesi legjendar i Liverpool

Ish-sulmuesi i Liverpulit, Roger Hunt ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare pas një beteje të gjatë me një sëmundje të pashërueshme.

Hunt është një ndër sulmuesit më të mirë të Liverpulit, ku në 492 ndeshje shënoi 285 gola.

Gjithashtu Hunt ishte pjesë e kombëtares së Anglisë kur ‘’3 Luanët’’ fituan Kupën e Botës në vitin 1966 duke u bërë protagonist me 3 gola gjatë kompeticionit.

LEXO EDHE  Kupa e Gjermanisë/ Kualifikohen Dortmund dhe Leipzig, eliminohet Schalke

Lajmi u bë i ditur nga mediat britanike të cilat u sensibilizuan me ndarjen nga jeta të një legjende të futbollit anglez.