Rama në Prishtinë, pritet me ceremoni shtetërore nga Albin Kurti

Foto nga FB i kryeministrit Edi Rama

Kryeministri Edi Rama po zhvillon këtë të Hënë një vizitë zyrtare në Prishtinë.

Rama është pritur në kryeqytetin e Kosovës këtë të Hënë nga kryeministri Albin Kurti me një ceremoni shtetërore.

LEXO EDHE  Helmimi masiv në Krujë/ Meta: Kërcënim serioz për jetët njerëzore dhe Sigurinë Kombëtare, të zbardhet ngjarja

Dy kryeministrat do të zhvillojnë një takim mes tyre, ndërsa rreth orës 10:30 pritet të mbajnë një konferencë për mediat.