Tabaku-Ramës: Vizioni yt ekonomik, varfërimi i shqiptarëve

Partia Demokratike, përmes deputetes Jorida Tabaku, shprehet se varfërimi i çdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Ramës.

Tabaku thekson se kostot e produketeve janë rritur prej taksave të larta, ndërsa konsumi ka rënë prej të ardhurave të ulëta.

“Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët përmes taksimit, mbyll bizneset përmes zhdukjes së konkurencës, përqëndro ekonominë përmes oligarkisë.

LEXO EDHE  Horoskopi ditor, 17 tetor 2021/ Ja çfarë thonë yjet për ditën e diel

Një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët, për taksa më të ulëta, për çmime më pak të kripura dhe për më shumë të ardhura në xhepin tuaj”, shkruan Tabaku.