EMRI-FOTO/ Kush është i riu që qëlloi studenten dhe hodhi granatë në lokal (VIDEO)

Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër, është personi i arrestuar këtë të Shtunë për ngjarjen e ndodhur në Vlorë, ku u plagos me armë zjarri një e re.

Policia njoftoi se: rreth orës 12:05, në vendin e quajtur “Bar Cacai” – lagjja “28 Nëntori”, është plagosur me armë zjarri shtetasja K.Z, 20 vjeçe lindur në Berat, student në Vlorë. Kjo e fundit është shoqëruar për në spital për ndihmë mjekësore, momentalisht jashtë rrezikut për jetën. Është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar të ngjarjes – Fadil Nikaj.

Fadil Nikaj – Foto publikuar nga “Balkanweb”

Në cilësinë e provës materiale, Policia konfirmon se gjeti dhe sekuestroi armën e krimit me të cilën dyshohet se autori ka kryer plagosjen, një grantë dore në ambientet e lokalit si dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar në çantën e autorit iu gjetën dhe sekuestrua një granatë e dytë.

LEXO EDHE  Misteri i vde*jes së 4 turistëve në sauna, hetime po kryen edhe nga Ambasada ruse

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes apo lidhja që kishte autori dhe e plagosura me njëri-tjetrin. “Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e bluve.

Dyshohet se djali dhe vajza kishin lënë takim në lokal, por, ai e ka qëlluar sapo ka hyrë. Sipas dëshmive nga vendngjarja, autori ka hedhur edhe një granatë, por që fatmirësisht nuk ka shpërthyer.