Giroud stërvitet me grupin, pritet të aktivizohet ndaj Spezias

Pas fitores me Venezian, Milani po përgatitet të përballet me Spezian dhe shpresën se do t’i rikthehen disa lojtarë të dëmtuar.

Në veçanti situata e Olivier Giroud merr qendrën e vëmendjes në Milanello. Pasi humbi dy ndeshjet e fundit pas një problemi me shpinën, francezi është kthyer në stërvitje me grupin dhe do të përpiqet të jetë i gatshëm të shtunën.

Lajm fantastik për Piolin, i cili mund të ketë një opsion më shumë në fazën e sulmit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Të pandarë nga Partizani, ish-lojtarët e "demave" ndjekin derbin si ultras

Për momentin nuk ka siguri për shërimin e tij të plotë, por ka gjasa që ai të paktën te jëtë në stol. Sa i përket Ibrahimovic, dhimbja në tendinën e Akilit ka kaluar, por ende është e paqartë se kur do të jetë në dispozicion të trajnerit, Pioli.