Nikoll Lesi zbulon marrëveshjen Rama-Basha: Ja zyrtarët e PD që do jenë President dhe Guvernator i BSH

Botuesi i “Koha Jonë”, Nikoll Lesi, vijon diversionet lidhur me atë që e konsideron si marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

Lesi ka zbuluar së fundmi se Rama do t’i japë Presidentin dhe Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Partisë Demokratike.

Madje, Lesi ka përcaktuar edhe dy emrat nga opozita që do të marrin sipas tij, postet e rëndësishme.

“Burime të mirëbesuara thonë se marrëveshja Rama-Basha vazhdon, por për hir të ruajtjes së “pavarësisë” pas përplasjes Basha-Berisha, nuk do të ketë qeveri të përbashkët PD-PS.

LEXO EDHE  “Inflacioni do të rritet frikshëm”, Rezart Prifti për krizën ekonomike: Duhen reforma ose do emetohet gjysëm miliard euro borxh publik

Eshtë gjetur një formulë tjetër që në thelb mbetet bashkëqeverisje!

PS-ja i jep Presidentin e Republikës, PD-së së Lulzim Bashës e ky do të jetë Afred Rushaj, aktualisht nënkryetar i PD dhe shef i grupit të deputetëve demokrat.

Ai ka lindur më 19 maj të vitit 1974 dhe është diplomuar për Drejtësi pranë Universitetit të Tiranës. Rushaj ka shërbyer si zëvendësministër i Financave nga viti 2009 deri më 2013-ën.

Ndërkohë Genc Ruli do jetë guvernator i Bankës së Shqipërisë. Marrëveshja ka edhe disa poste të tjera”, shkruan Lesi.