Koeman rrezikon shkarkimin, Barcelona nis kontaktet me ish-trajnerin e Juventusit

Foto: 90min

Ronald Koeman është në fije të perit. Trajneri i Barcelonës nuk po sjell rezultate, teksa katalanasit u mundën nga Bayern dhe barazuan me Granadan. Kjo ka bërë që drejtuesit të mendojnë për një trajner të ri, i cili mund të zëvëndësojë Koeman, nëse ky i fundit vijon me këto rezultate.

LEXO EDHE  Përplasjet në sfidën Marseille-PSG, 9 policë të lënduar dhe 21 tifozë të arrestuar

Mundo Deportive bën me dije se drejtuesit duan në stol Andrea Pirlo, aktualisht pa ekip pas largimit nga Juventus. Spanjollët janë të gatshëm t’i ofrojnë atij një kontratë të kënaqshme.