Po transportonin 13 emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona

Policia e Gjirokastrës arrestoi dy drejtues mjetesh, që po transportonin 13 emigrantë të paligjshëm. Policia njoftoi arrestimin e shtetasve Y. Ç., 52 vjeç dhe S. M., 49 vjeç, banues në Tepelenë, që u kapën në aksin rrugor Përmet-Tepelenë, në vendin e quajtur Ura e Dragotit, duke transportuar me automjetet tip “Nissan” dhe “Benz”, 13 emigrantë të paligjshëm nga vendet e treta, në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit.

Policia tha se ka sekuestruar dy automjetet dhe 4 aparate celular.

“Nga specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në DVP Gjirokastër, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative u arrestuan në flagrancë shtetasit Y. Ç., 52 vjeç dhe S. M., 49 vjeç, banues në Tepelenë.

LEXO EDHE  Gjykata refuzon kërkesën për lirim të prokurorit, i jep vetëm një muaj leje

Shtetasit Y. Ç. dhe S. M., u kapën në aksin rrugor Përmet-Tepelenë, në vendin e quajtur Ura e Dragotit, duke transportuar me automjetet tip “Nissan” dhe “Benz”, 13 emigrantë të paligjshëm nga vendet e treta, në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy automjet dhe 4 aparate celular.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme”, njoftoi Policia.