Iu gjet kok*inë në makinë, arrestohet italiani në Kakavijë

Një 26-vjeçar italian u ndalua nga autoritetet në Kakavijë, pasi iu gjet lëndë narkotike në automjet.

Mësohet se policia kufitare ka ndaluar për kontroll në vijën e dytë automjetin Camper “Fiat” që drejtohej nga shtetasi italian D. G., 26 vjeç, banues në Siçili.

LEXO EDHE  U kapën me dr*gë në makinë, dy të arrestuar dhe dy në kërkim

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, Policia i gjeti të riut disa doza kokaine.

Lënda narkotike u sekuestrua bashkë me automjetin dhe 1 aparat celular. 26-vjeçari nga Siçilia u vu në pranga për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.