Dhunë ndaj babait, arrestohet 36-vjeçari lushnjar

Një 36-vjeçar nga Lushnja u arrestua nga policia, pasi ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin F. H., 36 vjeç, banues në Lushnjë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe ka tentuar të godas me sende të forta babain e tij.

LEXO EDHE  Plagoset me thikë gjatë sherrit i riu

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Dhunë në familje”.