E premte, Shtator 20, 2019
Etiketimet Dhuna

Etiketim: dhuna

Deklarata e fortë/ 467 drejtues policie i përkasin Rilindjes, dokumentet zyrtare...

Ish-deputeti demokrat Gent Strazimiri e cilësoi trajtimin që iu bë Sekretarit Organizativ të PD-së, Sahit Dollapi, nga policia si të paligjshëm, të pajustifikuar, në...

Paralajmërimi ndaj Lleshajt dhe drejtuesve të policisë/ Do mbajnë përgjegjësi personale...

Partia Demokratike disponon prova të mjaftueshme për të ccuar sadistin Sandër Lleshaj para drejtësisë. Kështu u shpreh ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj gjatë një conference për...

VIDEO/ U dhunua te Parlamenti, ja si i mbrojti policët te...

Sahit Dollapi, Sekretari Organizativ i PD-së, u dhunua nga disa efektivë të repartit special të FNSH-së, në protestën që opozita organizoi të shtunën pasdite. Ndoshta...

Dhuna në protestë/ PD përgatit kallzimet penale ndaj drejtuesve të policisë

Policia e Shtetit është sot dhunuesja më e madhe më e madhe e të drejtave të qytetarëve. Kështu tha Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend...

Dhuna në protestë, OSBE ndryshon qëndrim/ Dy deklarata brenda pak minutash…

Zyra e OSBE-së në Tiranë ka dhënë dy reagime në lidhje me protestën e opozitës. Nëse në reagimin e parë, OSBE ka mbajtur një...

Reagimi skandaloz i OSBE/ Organizatorët e protestës mbajnë përgjegjësi për dhunën…

OSBE ka reaguar përmes një deklarate, e cila nuk ngjason aspak me atë të një Organizate që ndër të tjera duhet të mbrojë edhe...

Dhuna ndaj Sait Dollapit/ Ish-presidenti paralajmëron Ramën e Lleshin: Keni llogari...

Ish-presidenti, Bujar Nishani ka reaguar ndaj dhunës dhe shoqërimit që policia i bëri Sekretarit Organizativ të PD-së, Sait Dollapi. Nishani thekson se po rikthehen aktet...

Protesta e opozitës/ Ambasada e SHBA bën thirrje për vetëpërmbajtje: Dhuna...

Ambasada e SHBA ka reaguar lidhur me protestën e zhvilluar sot në Tiranë. Përmes një deklarate, Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës...

Dhuna në protestë/ Reporterët pa Kufi thirrje Ramës: Kujdes me gazetarët…

Reporterët Pa Kufi reaguan sot në lidhje me dhunën e ushtruar gjatë protestës ku dhe gazetaret që raportonin ishin pjesë e saj! Të paktën dy...

Pacienti i prangosur në spital, ja pse fotot bëjnë xhiron e...

Shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut e ka cilësuar ish-deputeti Tritan Shehu, arrestimin e qytetarëve në ambientet spitalore, ku ndodhen për të...

Përplasja te Bregu i Lumit, Avokati i Popullit  nis hetimin ndaj...

Institucioni i Avokatit të Popullit po ndjek me kujdes situatën e konfrontimit mes një numri banorësh, pronat e të cilëve preken nga një projekt...

FOTO/ Dhuna e policisë, 76-vjeçari përfundon në sallën e operacionit. Ja...

Uzur Mandri është 76-vjeçari që u godit në kokë sot gjatë përplasjes mes banorëve dhe policisë te zona e Bregut të Lumit në Tiranë. 76-vjeçari...

VIDEO/ Dhuna ndaj banorëve te Bregu i Lumit, Tabaku thirrje qytetarëve:...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, reagoi sot lidhur me dhunën që policia ushtroi ndaj banorëve të Bregut të Lumit dhe shembjen e banesave të...