V*et vajzën dhe më pas veten, detaje nga ngjarja që tronditi Italinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Padova të Italisë, aty ku një baba 88-vjeçar ka qëlluar për vdekje të bijën e tij, 60-vjeçare.

Krimi ka ndodhur para derës së banesës ku jetonte vajza, në rrugën Sarmeola di Rubano.

Stelvio Cerqueni qëlloi vajzën e tij Doriana në kulmin e një përleshje dhe më pas, me të njëjtën armë, vrau veten.

LEXO EDHE  “Në fushë, populli është përpara politikës”/ Kryeministri Kurti ndjek ndeshjen e basketbollit në Shkodër!

Dy kufomat, të shtrira në asfalt i gjetën disa të afërm të gruas që kishin lënë një takim me të për drekë për t’i uruar ditëlindjen.

Burri, i lindur në Serbi, por që banonte në Monfalcone (Gorizia), kishte arritur në zonën e Padovës me rastin e ditëlindjes së vajzës së tij.