VIDEO/ Januzaj i përgjigjet Goetzes, shikoni golin e shqiptarit ndaj PSV-së

Futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj ka gjetur rrugën e golit në sfidën përballë PSV-së mbrëmjen e sotme.

Januzaj barazoi shifrat për Real Sociedadin në minutën e 34-ët të takimit në sfidën e vlefshme për Ligën e Europës, pasi më herët për holandezët kishte shënuar ish-futbollisti i Bajernit, Mario Goetze

LEXO EDHE  Futbolli në zi, ndërron jetë ish-trajneri legjendar skocez

26-vjeçari shfrytëzoi saktësisht një krosim të ulët nga e djathta duke gjetur cepin e majtë të portës. Shqiptari po kalon sezonin e tij të pestë te skuadra spanjolle duke fituar dhe një rol titullari me paraqitjet e tij.