Europa League/ Çfarë gafe nga Strakosha, portieri i Kombëtares shënon autogolin e vitit (VIDEO)

Galatasaray ka kaluar në avantazh ndaj Lazios në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Europa League.

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha është protagonist i një gafe të rëndë teksa ka dërguar topin në rrjetën e tij në tentativën për ta larguar sipër traversës.

LEXO EDHE  Serie A/ Milani përmbys Veronën dhe merr kryesimin, rikthehet Ibrahimoviç