Dejvi Bregu protagonist në Turqi, dhuron dy asiste në pjesën e parë me Bolusporin

Boluspori i Selmanit, Roshit dhe Bregut, ka dhuruar spektakël në pjesën e parë të sfidës ndaj Keciorengucu, të vlefshme për javën e pestë të Ligës së Parë, turke.

Skuadra bardhekuqe, ku aktivizohet 3 futbollistët shqiptarë, ka shpërthyer në pjesën e parë duke realizuar plot 3 gola.

LEXO EDHE  Daja nxjerr “non grata” Hamitin: Do bëj çmos që të mos na drejtojë më!

Protagonist absolut ishte vlonjati Dejvi Bregu, që në minutat 35 dhe 40 realizoi dopietë asistesh, duke qenë një ndër më të dalluarit në fushë.