VIDEO/ Penallti për Liverpoolin, Maignan mban në lojë Milanin me një super-pritje ndaj Salah

Liverpool kryeson 1-0 ndaj Milanit falë golit të realizuar nga Alexander Arnold në minutën e 9-të. Të besuarit e Jurgen Klopp kishin të gjitha mundësitë për të dyfishuar shifrat vetëm 5 minuta më vonë me anë të një 11-metërshi.

LEXO EDHE  Fitorja ndaj Tërbunit në Kupë, trajneri Daja falënderon pukjanët dhe paralajmëron Vllazninë: Do jemi gati

Përgjegjësinë e mori Mohammad Salah, por portieri Maignan fantasik ndaj Salah, duke pritur dy herë.