Titullarë me kusht, pakt Rama-Daja te Partizani. Ja prapaskenat

Disa ditë më parë, kur merkatoja ishte ende e hapur, gazeta raportoi për disa mosmarrëveshje mes drejtorit të përgjithshëm të Partizanit, Olsi Rama, dhe trajnerit të ekipit të Partizanit, Ilir Daja, për disa nga lojtarët për të cilët priteshin të afroheshin në ekip.

Si trajneri Daja, ashtu dhe drejtori i “demave” kanë pranuar se bashkëpunohet dhe diskutohet për çdo lojtar që mund të afrohet te Partizani, në mënyrë që të afrohen futbollistët e duhur dhe të mos ketë “goditje” financiare, që vitet e fundit te Partizani kanë qenë prezente dhe të shumta.

Mjafton të përmendim emra si Edgar Çani, Brajan Braun dhe Ferhan Hasani, që kanë përfituar shifra marramendëse për kampionatin shqiptar dhe që kontributi i tyre ka qenë shumë i vogël. Megjithatë, diskutimet apo mosmarrëveshjet në merkato mes drejtuesve dhe trajnerit janë normale në futbollin tonë, pasi shumica e ekipeve punojnë me këtë metodikë.

LEXO EDHE  Milani mposht në transfertë Spezian, ngjitet në krye të Serisë A

Gjatë periudhës kur ka pasur mosmarrëveshje mes trajnerit Daja dhe drejtorit Olsi Rama për objektivat në merkato, Panoramasport zbulon se është bërë një bisedë mes tyre, ku drejtori i klubit për një moment ka rënë dakord që të afrohen vetëm lojtarët që do trajneri, por i ka vënë një kusht, që të jetë rezultativ dhe afati që ka vendosur, kanë qenë pesë javët e para.

Por asnjëra palë nuk ka dashur që të vendosen kushte dhe Daja ka reflektuar, duke pranuar faktin që afrimet te Partizani, bëhen me dakordësi dypalëshe mes tij dhe drejtorit./Panoramasport