Humbja e Partizanit ndaj Teutës, fokusi i kritikave te… Cardozo

Ilir Daja, trajneri i Partizanit, dhe stafi teknik kanë analizuar me video humbjen ndaj Teutës. Gazeta mëson se fokusi më i madh ka qenë te Lucas Cardozo.

Sipas stafit teknik, sulmuesi brazilian e vonon shumë lojën në aspektin ofensiv dhe aksionet humbasin rrezikshmërinë, duke u dhënë kohë kundërshtarëve të vendosen.

LEXO EDHE  Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ 21 gola në 8 sfida, Erzeni befason Dinamon. Ja të gjitha rezultatet

Si pasojë, braziliani pritet të ulet në stol në sfidën e dytë ndaj Skënderbeut, me Dajën që do të ketë një sulm thuajse të ndryshuar 100%. Vetëm Junior ruan vendin e titullarit, ndërsa nga krahët, priten Mala dhe Filipoviç.