Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e mjekut Prifti për kthimin në punë

Foto-TCH

Gjykata e Posaçme anti Korrupsion ka rrëzuar kërkesën e mjekut Edvin Prifti i cili kërkoi ndryshimin e masës për pezullimin e të drejtës për të ushtruar profesionin.

Prifti i është drejtuar Gjykatës për të disatën herë.

Ish-shefi i kardiologjisë akuzohet për korrupsion.

Prifti u arrestua me urdhër të SPAK më 13 shkurt 2021 me akuzën e korrupsionit.

LEXO EDHE  Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës /Foto

Aktualisht kardiologu Prifti po hetohet në gjendje të lirë dhe është nën masën “Pezullim i ushtrimit të një detyre apo shërbimi publik”. Ai akuzohet për kryerjen e veprave të “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.