E hënë, Shtator 20, 2021
Etiketimet Mjeku

Etiketim: mjeku

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e mjekut Prifti për kthimin në...

Gjykata e Posaçme anti Korrupsion ka rrëzuar kërkesën e mjekut Edvin Prifti i cili kërkoi ndryshimin e masës për pezullimin e të drejtës për...

Mjeku në gjyqin e ish-oficerit: Ishte policia që e vrau Floyd-in,...

Një tjetër ekspert mjekësor ka dëshmuar në gjyqin që po bëhet ndaj ish-oficerit amerikan Derek Chauvin se George Floyd nuk vdiq për shkak të...

I shtruar tek COVID-2, ndërron jetë në moshën 72-vjeçare mjeku psikiatër...

Një mjek psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili, ka ndërruar jetë sot nga COVID-19 në moshën 72-vjeçare. Mjeku, tri ditë pasi u infektua nga...

Alimehmeti nxjerr të dhënat e studimit dhe jep lajmin e mirë:...

Mjeku i njohur, Ilir Alimehmeti, nxjerr të dhënat e një studimi mbi riskun e riinfektimit me koronavirus. Mjeku thekson se studimi sjell lajme të mira,...

Të sëmurët me Covid-19, kujdes nga antibiotikët. Mjeku: Ja çfarë ju...

Përdorimi pa kriter i antibiotikëve që luftojnë Covid-19, ka shkaktuar diabetin te shumë persona. Mjeku endokrinolog, Dashamir Gjergji, shpjegon për ABC se pavarësisht mungesës...

Nuk ka marrë vaksinën/ Mjeku specializant: KryeTirja me Tiret k***a do...

Deklaratat e kryeministrit Edi Rama se ka vaksinuar të gjithë stafin mjekësor dhe shumë shpejt do të nis vaksinimin e përgjithshëm, kanë sjellë reagimi...

“Ndjekja e pandemisë një dështim”, flet mjeku Arban Domi: Kjo është...

Mjeku shqiptar në SHBA Arban Domi u shpreh se incidenca në Tiranë ka ardhur në ulje sepse ky qytet po i afrohet imunitetit të...

Vaksina ruse e kineze, ja ç´thotë mjeku shqiptar në Londër

Mjeku shqiptar në Londër, Leidon Shapo, në një intervistë të dhënë për Radarin informativ në Abc ka analizuar procesin e vaksinimit që po ndjek...

I shtruar në spital me Covid, mjeku i jep fund jetës

Një mjek 41-vjeçar, i cili po kurohej për Covid në spitalin Thriasio, në Greqi është gjetur i vdekur mëngjesin e kësaj të diele. Nga...

E kaloi Covid duke pirë 12 litra ujë për dy ditë,...

Mjeku pneumolog Shpëtim Driçi, ka treguar se si e ka kaluar pandeminë  e koronavirusit. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ai...

Apeli i mjekut nga Gjermania: Ndryshoni urgjentisht protokollet anti-COVID, kujdes këto...

Drilon Çupi, specialist i mjekësisë dhe urgjencës në Gjermani që ndodhet në vijën e parë të rrezikut në betejën me koronavirusin në një intervistë...

Apeli i Posaçëm liroi mjekun Edvin Prifti, SPAK rekurs në Gjykatën...

Prokuroria e Posaçme (SPAK) do t'i drejtohet me rekurs Gjykatës së Lartë, pas ndryshimit të masës së sigurisë për shefin e Kardiologjisë Edvin Prifti. Mësohet...

Ç’do të ndodhë me ngrohjen e motit? Epidemiologu: Infektimi i parë...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ishte i ftuar sot në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” ku foli për situatën e koronavirusit në vend. Alimehmeti u shpreh se...
WhatsApp DENONCO