E entje, Gusht 13, 2020
Etiketimet Gjykata

Etiketim: gjykata

Sulmi ndaj hotelit në Pogradec/ Ja masa e sigurisë që dha...

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë burg me afat 30 ditor për Mariglen Topuzin, një prej personave të arrestuar lidhur me sulmin me armë...

Blindohet Gjykata e Pogradecit/ Vendoset masa e sigurisë për Mariglen Topuzin

Mariglen Topuzi një prej të arrestuarve nga Policia për ngjarjen e ndodhur në hotel “Voloreka” në Tushemisht, ka mbërritur në Gjykatën e Pogradecit. Topuzi është...

“Arrest me burg”/ Gjykata cakton masën e sigurisë për të akuzuarit...

Gjykata e Shkallës së Parë në Elbasan ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” për Xhuljano Hoxhën dhe Euglen Halilin. Ata akuzohen se...

“Arrest me burg”/ Krimi makabër në Pogradec, autori del i qetë...

Olsi Çekiçi doli sot para Gjykatës, ku iu caktua masa e sigurisë "arrest me burg", pas krimit makabër që kreu, duke i prerë kokën...

Të dyshuar si vrasës me pagesë, Gjykata vendos sot masën e...

Të arrestuarit si autorë të vrasjes së Regis Runajt, i cili u ezkekutua pranë varrezave të qytetit të Elbasanit në 29 korrik, kanë dalë...

Vrau mikun e tij, Gjykata jep masën arrest me burg për...

Gjykata e Gjirokastrës caktoi masën arrest me burg ndaj Mihal Thimjos, 33-vjeçarit nga fshati Derviçian, i cili tre ditë më parë qëlloi për vdekje...

Akuzohen për vrasjen e Florian Lamçes, gjykata lë në burg Sanxhaktarin...

Ndaj Sokol Sanxhaktarit, dhëndri i Qazim Sejdinit, dhe Ardiano Hajdarit, Gjykata e Elbasanit vendosi masën e arrestit me burg, pasi akuzohen se mëngjesin e...

“Duhet të bëjnë ndonjë lek”, pas 2 vitesh SPAK çon në...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbyll hetimet dhe ka dorëzuar në gjykatë dosjen kundër 3 inspektorëve tatimorë të akuzuar për...

Hodhi ish-bashkëshorten nga kati i dytë, Gjykata lë në burg 47-vjeçarin

Saimir Rrapollari, 47 vjeçari, i cili keqtrajtoi dhe hodhi nga kati i dytë ish-bashkëshorten Elisjona Sulejmani do të qëndrojë në burg. Gjyqtari Piro Sota vendosi...

Tërmeti i 26 nëntorit/ U akuzua për vrasje, Gjykata liron brenda...

Lirohet pas arrestimit me bujë pronari i “Bar Barons” në Durrës, Artur Terziu. Gjykata e Durrësit ka vendosur për Terziun “detyrim paraqitje”. Terziu u arrestua vetëm...

Votimet në Lezhë, Gjykata urdhëron Prokurorinë të hetojë procesin

Gjykata e Lezhës vendosi të kthejë për hetim te Prokuroria procesin e zgjedhjeve lokale në Bashkinë Lezhë, pas ankimimit të PD. Padia e bërë nga...

Covid-19 mbyll Gjykatën e Lushnjes, ja çfarë ndodhi

Gjykata e Lushnjes ka pezulluar punën pasi bashkëshorti i një prej gjyqtareve ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19, pas testit të kryer. Gjykata pezulloi punën prej...

Përdhunoi 17-vjeçaren dhe i vuri tritol në banesë, gjykata e lë...

Gjykata e Krujës ka lënë në burg pa afat 23-vjeçarin Alket Brata nga Nikla, i cili akuzohet për shfrytëzimin për prostitucion të 17-vjeçares, nxitjen...
WhatsApp DENONCO