VIDEO/ Merkel pritet me ceremoni te Pallati i Brigadave

Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave, Kancelaren gjermane Angela Merkel. Kancelarja gjermane ndodhet në Tiranë, ku do të takohet me liderët e Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit.

Merkel u prit fillimisht në Rinas nga ministrja e Jashme, Olta Xhaçka dhe ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf.

LEXO EDHE  Aksident në Sauk/ Përplasen dy automjete, 5 persona në spital

Pas mbërritjes në Tiranë, të parin që takoi Merkel ishte kryeministri Edi Rama, me ceremoni të zhvilluar në Pallatin e Brigadave.