VIDEO/ Pepe i pandreqshëm, mbrojtësi godet me grusht kundërshtarin por i shpëton ndëshkimit

Pepe nuk ka ndryshuar. Portugezi i Portos është bërë sërish protagonist, këtë herë në ndeshjen ndaj Sporting Lisbone.

Ai ka goditur me grusht në nofull kundërshatin Sebastian Coates pas një dyluftimi në zhvillimet e një këndoreje.

Asgjë nuk ka përfunduar këtu, ndërsa Pepe nuk është ndëshkuar nga gjyqtari edhe pse ka pasur protesta.

LEXO EDHE  Premier League/ Liverpool dhe Arsenal marrin fitoret e radhës, ndalet Man.City

As VAR nuk ka ndërhyrë në këtë rast. Episodi ka bërë që Sporting të dërgojë një letër me pamjet përkatëse, duke kërkuar në Federatën portugeze ndëshkimin e lojtarit Pepe për këtë gjest.