Ironia e Manjanit: Halla foli për Berlinin, jo “Open Balkan”

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar përmes një postimi në rrjet Kryeministrin Edi Rama dhe nismën që ai mbështet “Open Balkan”.

Duke iu referuar deklaratave të Kancelares Angela Merkel, Manjani tha se Proçesi i Berlinit presupozohet të na çojë në Berlin, më tej në Bruksel e jo të na ngulë në Beograd.

“Halla ishte shumë e qartë kur foli për Berlinin dhe jo “Open Ballkanin”…

Meqë ra fjala, për të shkuar në Bruksel tashmë duhet vizë nga ambasada Belge në Sofje…

LEXO EDHE  Rama në Prishtinë, takohet me Ramush Haradinajn

Shum të fala andej nga BE-ja..!”, shkruan Manjani.

Postimi nga Ylli Manjani

Proçesi i Berlinit presupozohet të na çojë në Berlin, më tej në Bruksel e jo të na ngulë në Beograd. Aq më tepër duke anashkaluar Prishtinën!!!

Kështu që Halla ishte shumë e qartë kur foli për Berlinin dhe jo “Open Ballkanin”…

Meqë ra fjala, për të shkuar në Bruksel tashmë duhet vizë nga ambasada Belge në Sofje…

Shum të fala andej nga BE-ja..!

Hallës i urojmë pension të mbarë…!