E dielë, Tetor 17, 2021
Etiketimet Merkel

Etiketim: Merkel

Negociatat me BE, Merkel: Unë e bllokova datën

Në samitin e Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor, i cili u mbajt në Slloveni, nuk u arrit diçka konkrete, lidhur me hapjen e negociatave...

Merkel: S´ka pse të ketë një datë për pranimin e vendeve...

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbështetur sot tezën se BE nuk duhet të caktojë një datë për pranimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në...

Rezultati zyrtar paraprak në Gjermani/ SPD mund me rezultat të ngushtë...

Sipas rezultateve të bëra të ditura nga drejtuesi federal për zgjedhjet të hënën në mëngjes, zgjedhjet e Bundestagut i kanë fituar socialdemokratët më 25,7%,...

Zgjedhjet në Gjermani, VOA: Kush pritet të zëvendësojë Angela Merkel

Sot rreth 60 milionë qytetarë me të drejtë vote në Gjermani, vendosin për udhëheqjen e re të vendit. Ligjvënësit që do të fitojnë në zgjedhjet...

FOTO/ Për 16 vite drejtoi Gjermaninë, jeta politike e Angela Merkel

Angela Merkel do të japë dorëheqjen si kancelare e Gjermanisë pas 16 vitesh në pushtet, duke i dhënë fund një karriere politike, e cila...

Kush do ta drejtojë Gjermaninë pas kancelares Angela Merkel?

Gjermanët po përgatiten të zgjedhin një udhëheqës të ri të dielën më 26 shtator, që do të pasojë kancelaren Angela Merkel, e cila po...

DW: Merkel po largohet pa i zgjidhur disa probleme në Ballkan

Në Beograd për herë të fundit kancelarja Angela Merkel ishte para gjashtë vitesh. Asokohe mendohej se ajo do të sjellë ndryshime të mëdha. Po...

Deputetët duhej t’i ishin ngritur në këmbë zonjës Merkel!

Nga Artan Fuga Është interesante të mendosh se drejtues të mëdhenj shtetesh të mëdhenj na zgjedhin ne për të dhënë lamtumirën politikës! Më kujtohet kur...

Ironia e Manjanit: Halla foli për Berlinin, jo “Open Balkan”

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar përmes një postimi në rrjet Kryeministrin Edi Rama dhe nismën që ai mbështet "Open Balkan". Duke iu referuar...

Rama sulmon Kosovën në konferencën e përbashkët me Merkel

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kancelaren gjermane Angela Merkel, Kryeministri Edi Rama sulmoi qëndrimin bojkotues të Kosovës lidhur me nisëm “Open Balkan”. “Ballkani...

Takimi me krerët e qeverive të Ballkanit/ Merkel zbulon temat e...

Kancelarja gjermane në largim Angela Merkel zbuloi në një konferencë për mediat nga Tirana bashkë me kryeministrin Edi Rama, temat e diskutimit me krerët...

Raportimi i DW: Pse Merkel vizitoi Tiranën

Kancelarja gjermane ka mbërritur në Tiranë nga Beogradi, në kuadër të turit të saj ballkanik, në prag të dorëheqjes nga detyra e kancelares. Ajo...

Pikante nga pritja e Merkel/ Rama i zgjat dorën, por kancelarja...

Kancelarja gjermane dhe kryeministri Edi Rama u përshëndetën me grusht. Merkel mbërriti sot në Rinas dhe më pas në "Pallatin e Brigadave" në Tiranë, që...
WhatsApp DENONCO