Emrat/ Kultivuan 950 rrënjë kana*is, arrestohen dy shqiptarë

Policia e britanike arrestoi dy shqiptarë, të cilët kishin ngritur një fermë të fortifikuar kanabisi.

Sipas medieve vendase, vendi ku rritej kanabisi ishte fortifikuar, por policia ia arriti të depërtonte në godinë. Ferma u zbulua në qytetin e Blackpool.

Policia gjeti 950 rrënjë kanabisi, i cili po të hidhej në treg shkonte në mbi 950 mijë stërlina.

LEXO EDHE  Publikohet video/ Fabio Dushku ofronte 5 mijë euro për të rrahur Kozakun

Policia tha se arrestoi dy shqiptarët: Frrok Zefi, 42 vjeç dhe Aldi Gjetani, 27 vjeç.

Në vendin e ngjarjes mbërritën edhe ekipet e elektricistëve pasi shqiptarët vidhnin energji për të siguruar rritjen e bimëve.

Ata pritet të dalin para gjykatës.