E dielë, Dhjetor 6, 2020
Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

Vaksinimi, eksodi i ardhshëm i shqiptarëve

Nga Gjergji Koja Kur Bota përgatitet për vaksinimin kundër Covid-19, në Shqipëri Qeveria mburret se siguroi testet e shpejta. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi sot...

Albin Kurti: Shqiptarët duan të ndryshojnë dhe të ndërrojnë përfaqësimin politik

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shprehet se është humbur shumë kohë dhe se shqiptarët duan të ndryshojnë dhe ta ndërrojnë përfaqësimin politik. Nëpërmjet...

Shqiptarët shtojnë mbi 300 mln euro kursime gjatë pandemisë

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,...

Mbi 60 mijë shqiptarë morën leje qëndrimi në BE më 2019,...

Si rrjedhojë e emigracionit të lartë në vendet e Bashkimit Europian, shqiptaret janë ndër përfituesit më të mëdhenj të lejeve të qëndrimit në BE. Për...

Shqiptarët populli më kursimtar në rajon

Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) tregojnë se në fund të vitit të kaluar...

Situata nga Covid, Mali i Zi kufizon lëvizjen/ Ja çfarë duhet...

Mali i Zi për shkak të rritjes së numrit të lartë të rasteve të reja me Covid ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve dhe ka...

Zv. ministri grek tregon oraret dhe kushtet: Si mund të kaloni...

Zv. ministri i Mbrojtjes Civile në Greqi, Nikos Hardalias, ka sqaruar në konferencën e mbajtur pasditen e sotme masat e marra nga shteti fqinj...

Shqiptarët për trajtim nga Covid-19 në Turqi, mjeku Erion Dasho: Kanë...

Mjeku Erion Dasho ka dhënë shifra tronditëse në lidhje me shpenzimet që shqiptarët kanë harxhuar dhe po shpenzojnë për t’u kuruar jashtë vendit, si...

Puna nga shtëpia apo zyra, çfarë preferojnë shqiptarët pas koronavirusit

Puna nga shtëpia, që nisi si një opsion i detyruar nga karantina, tani është kthyer në një normalitet për disa kompani dhe profesione kyçe....

FOTO/ Ja si kalojnë shqiptarët drejt Britanisë nga Holanda

Policia holandeze arrestoi tre shqiptarë, që po tentonin të kalonin ilegalisht drejt Britanisë së Madhe. Ata ishin futur në një trajler të ngarkuar me...

Vaksina anti-Covid, Dasho: Shqiptarët do e shohin nga televizori, Qeveria s’ka...

Mjeku Erion Dasho në ‘Çim Peka Live’, u shpreh pesimist nëse Qeveria shqiptare do mundësojë në kohë vaksinë antiCovid, ndërkohë që sot e gjithë...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë se kreditimi i...

Akuza se do trafikonin 650 kg marjuanë, prokuroria gjermane kërkon 22...

Dy shqiptarë, të identifikuar si Hektor I. dhe Urim H., 23 dhe 36 vjeç, mund të dënohen me më shumë se 11 vite burg...
WhatsApp DENONCO