Tërmeti me magnitudë 6 godet Argjentinën

Një tërmet me magnitudë 6 të shkallës Rihter ka goditur Argjentinën këtë të Hënë.

Mediat e huaja shkruajnë, se lëkundjet janë regjistruar dhe nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetar dhe sipas të dhënave, epiqendra ishte 175 kilometra në perëndim të qytetit San Salvador de Jujuy, e thellësia e saj ishte 171 km.

LEXO EDHE  FOTO/ Rrëzohet avioni, asnjë i mbijetuar

Deri më tani, nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.