Maliqi në mbështetje të Berishës: Kapja e opozitës duhet të marrë fund shpejt

Foto e postuar nga Maliqi në FB

Ish-deputeti Lefter Maliqi shpreh mbështetje ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në një reagim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se kapja e institucioneve dhe opozitës duhet të marrë fund shpejt.

“Sot me shume se kurre jam ne mbeshtetje te Liderit Berisha, burre shteti, premtimet i beri realitet. Liberalizoi vizat me BE, futi vendin ne Nato, beri rrugen e kombit, rriti pensionet e pagat, beri mijera km rruge e plot ndryshime kudo. Pazarit te Roskovecit ne 2017 i doli boja. Koha te ringrejme opoziten deri ne mposhtjen e kesaj marrveshje qe ka cuar nga humbja ne humbje opoziten. Kapja e institucioneve dhe e opozites duhet te marr fund shpejt. Rilindja e krimit duhet çmontuar. Mirenjohje Liderit Berisha i cili mbetet pro amerikan per liri dhe demokraci. Manipulatoret, mosmirenjohesit, tradhetaret meritojne ndëshkim”, shkruan në FB Lefter Maliqi.

LEXO EDHE  Propaganda bëhet institucion zyrtar/ Rama merr vendimin për krijimin e ‘AMI’