Kim takon anëtarët e KPK: Vetting me integritet, procesi duhet të jetë pa presione

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, është ka takuar sot me anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Në një postim në llogarinë e saj në Twitter, Kim bën të ditur se falënderoi komisionerët për vijimin e procesit të vettingut për gjyqtarë dhe prokurorë, pavarësisht sfidave.

“Vetting me integritet dhe pavarësi është themeli për reformën në drejtësi. Procesi duhet të jetë i lirë nga presioni i panevojshëm, përfshirë sulmet ndaj komisionerëve”, shkruan Kim.

LEXO EDHE  Sherri mes adoleshentëve, dy persona përfundojnë në spital