Kim Kardashian planifikon të ndërtojë një bunker dhe kasafortë nëntokësore, fqinjët vënë alarmin

Kim Kardashian ka bërë plane që të zgjerojë shtëpinë e saj prej 60 milionë dollarë në Hidden Hills. Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” do të ndërtojë një bunker nëntokësor dhe në qendër “wellness” po nëntokësore në pronën e saj

Mediat e huaja shkruajnë se në dokumentet ligjore të marra nga “The Blast”, fqinjët në komunitetin e saj kanë kërkuar në gjykatë që të ndalojë ndërtimin. Ata bazohen në arsyetimin se mund të shkaktojë vdekje për shkak të afërsisë me linjat e gazit.

LEXO EDHE  Nuk pranoi ftesën si spektatore në inaugurimin e TKBO, Inva Mula: Nuk ua fal që s’bënë homazhe për prindërit e mi

Gjithashtu bëhet e ditur se planet masive të Kim për zgjerimin në pronë përfshijnë: një kasafortë nëntokësore, një banjë nëntokësore dhe një strukturë parkimi nëntokësore.

“Duke ecur përpara këto dy projekte zhvillimi mund të shkaktojnë humbjen e një jete,” pohoi një fqinj, i cili iu referua tragjedisë së shpërthimit të tubacionit të gazit San Bruno në San Bernardino, California në 2010.

Shpërthimi vrau tetë persona, plagosi 58 dhe shkatërroi 38 shtëpi kur tubi i transmetimit me presion të lartë 30 inç shpërtheu.