Dua Lipës i dhurohet rezidenca luksoze në jug të Shqipërisë? Gazetarja zbulon lajmin që mbahej sekret

Marrë nga "Instagram"

Dua Lipa, këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, kaloi disa ditë pushimi në jug të Shqipërisë me familjen dhe miqtë e saj. Pushimet verore të Duas bën jehonë në shumë media ndërkombëtare.

Dua ndau me 72 milionë ndjekësit e saj në rrjete sociale, pamje të ndryshme nga vendet të cilat kishte vizituar si Parku Kombëtar i Butrintit, Ksamili dhe Kruja duke promovuar kështu bukuritë e vendit tonë në të gjithë botën.

Pasditen e djeshme, e ftuar në emisionin “Rudina”, gazetarja Klotilda Harka ka zbuluar një lajm të mbajtur deri më tani sekret.

Sipas saj, Dua ka një shtëpi në jug të Shqipërisë, që prej vitit të shkuar. “Nuk ishte kaq surprizë në fakt, sepse që verën e kaluar, kam marrë informacion që Duas i është dhuruar një rezidencë në jug të Shqipërisë, një vilë rezidenciale dhe përgatitjet për ardhjen e saj kanë filluar që vitin e kaluar.

Siç duket një bashkëpunim që është mbajtur sekret, mes biznesit, mes pronarëve… i kanë dhuruar kundrejt reklamimit, natyrisht për të rritur vlerën sepse normal që edhe të huajt do e shohin me një sy tjetër, e ndoshta do të jenë turistët e ardhshëm.

Ka një vit që bëhen përgatitjet për Duan, nuk ishte kaq surprizë, veçse është mbajtur sekret për të qenë vërtetë një lajm surprizues kur Duan ta shihnim në Tiranë apo në jug”, ka deklaruar gazetarja

LEXO EDHE  Si nisi sherri i Kozakut me rrëmbyesit, video live e Stresit i futi në sherr