Pëson paralizë në organet gjenitale dhe në këmbë aktori i famshëm

Getty Images

Aktori amerikan Nicholas Brendon ka pësuar paralizë në organet gjenitale dhe në këmbë.

Përfaqësuesi i Brendon, konfirmoi gjendjen e aktorit për Daily Mail, e cila raporton se ai do të detyrohet të anulojë punën promovuese për filmin e tij të ri, “Wanton Want”, për shkak të problemeve të tij mjekësore.

“Tani për tani ai është i përqendruar në shëndetin e tij. Ai nuk po bën promovim për filmin”, tha menaxheri Theresa Fortier. “Këtë javë, gjërat janë bërë në mënyrë drastike më keq. Ai vuan nga paraliza në organet gjenitale dhe pjesët e tij intime.

Mjerisht, gjendja e tij do të thotë se ai ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale për problemet e tij në rritje. Uroj që ai të shërohet dhe të jetë në gjendje të promovojë këtë film,” u shpreh ai.

Aktori vuan nga sindroma Cauda equina, një gjendje në të cilën rrënjët nervore në shpinë lumbale janë të ngjeshura, duke ndërprerë lëvizjen, ndjenjën dhe shpesh funksionin e organeve gjenitale, fshikëzës dhe zorrëve.

LEXO EDHE  Situata me Donaldin, ja çfarë thotë Luana Vjollca për Bora Zemanin

Muajin e kaluar, Brendon u arrestua për përdorimin e një ID të rreme në përpjekje për të blerë ilaçe me recetë. Ai u akuzua për mashtrim me recetë të një substance të kontrolluar dhe për refuzimin e identifikimit të tij kur u ndalua nga një oficer policie gjatë incidentit, i cili ndodhi në Indiana.

Sipas Fortier, të flini në një qeli burgu me dysheme betoni pas arrestimit të tij i rëndoi problemet ekzistuese të shtyllës kurrizore. Ai thuhet se është “i shkatërruar” për gjendjen e tij.

“Gjatë arrestimit ata nuk ishin shumë të kujdesshëm me gjendjen e tij,” shtoi Fortier. “Ajo ka përkeqësuar simptomat e dëmtimit të tij të mëparshëm dhe paraliza po fillon të rishfaqet”.

Ai do ti nënshtrohet së shpejti një operacioni kurrizor.