Teuta-Partizani ndeshja hapëse e sezonit, ja si kuotohen skuadrat për fitoren

Teuta dhe Partizani do përballen sot në 19:45 në “Elbasan Arena”. Ndeshja do çelë edicionin e 83 në Superligë, me kampionët në fuqi të vendit që janë më të avantazhuar në baste. Me merkaton që ka ndryshuar tërësisht skuadrat, ende nuk kemi një konsolidim të grupit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Florian Marku në stilin “Muhammad Ali”, ja si kërcen dhe tallet me kundërshtarin

2.37 kuotohet fitorja e Teutës, kundër 3.34 për fitoren e Partizanit. Duke parë se ndeshja është në fushë neutral, favorit në këtë ndeshje nuk ka.

Për barazimin, kompanitë e basteve e kuotojnë 2.81. Sfida pritet me interes nga tifozët, për vetë faktin se sot do nisë Superliga për edicionin e ri.