Qarkullonte me kokai*ë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Shkodër

Ka rënë në pranga një 40-vjeçar në Shkodër, pasi policia i gjeti në makinë kokainë dhe disa euro. Sipas njoftimit të policisë, shtetasi N.D merret me shpërndarje droge, në doza të vogla.

Gjithashtu po në vijim të operacionit nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve  në DVP Shkodër u arrestua  në flagrancë shtetasi  N.D., 40 vjeç banues në fshatin Bleran, pasi në sheshin “Prekë Cali” Shkodër , gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin që drejtohej nga shtetasi i lartëpërmendur iu gjetën të  fshehura disa doza të vogla të dyshuara  lëndë narkotike e llojit kokainë dhe një shumë eurosh, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE  Opozita nuk u ftua në ceremoni, Leskaj: Besoj që ishte një defekt teknik

Nga hetimet paraprake të kryera bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative dyshohet se ky shtetas merrej me shpërndarje në doza të vogla të drogave të forta kryesisht kokainë. Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.