Kessie drejt largimit nga Milani, zbulohet destinacioni i ri

Acmilan

Frank Kessie ka refuzuar ofertën e fundit për rinovim nga Milani, e cila ishte shumë afër kerkesave të tij dhe pas kësaj mësohet se Milani ka hequr dorë përgjithmonë.

“Kuqezinjtë” dyshojnë se afrikani prej kohësh ka mbyllur një marrëveshje me një klub tjetër, ku të gjitha indiciet të çojnë te PSG.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ndodh në Itali, trajneri grushton arbitrin e ndeshjes

Siç njofton TodoFichajes, “parisienët” kanë siguruar mesfushorin për sezonin e ardhshëm. Nënshkrimi i Camavingas me Realin, detyroi klubin francez të shtonte përpjekjet për nënshkrimin me lojtarin nga Bregu i Fildishtë.

Përjashtuar ndonjë suprizë, PSG do të jetë klubi i ardhshëm i Frank Kessie.