Daja: E marr unë përgjegjësinë e humbjes, ky Partizan premton shumë në vazhdim

Ilir Daja, Supersport

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja, foli pas humbjes 1-0 ndaj Teutës, në javën e parë të kampionatit. Në një lidhje live për emisionin “Gol pas Goli”, tekniku i të kuqve, ndër të tjera u shpreh:

“Është java e parë, janë edhe 35 të tjera në lojë. Jemi një nga ekipet pretendente. Cilësia nuk na mungon. Nuk do të mendojmë që javën e parë se çfarë do bëhet, na pret një transfertë e vështirë në Korçë. Duhet të riparojmë gabimet që shfaqëm. Ekipi sakrifikoi dhe kjo gjë më kënaq. Junior nuk ka gjendjen e tij më të mirë fizike, për shkak të një dëmtimi. Kur është në gjendjen e tij më të mirë, i jep krijimtari tjetër sulmin. Duke futur Malën, Kaçen dhe të tjerët, në vazhdim do të tregojmë fytyrë tjetër. Duhet të kemi ekuilibër. Sot e marrë unë përgjegjësinë e humbjes.

LEXO EDHE  VIDEO/ Penalltia e çuditshme e Partizanit, ja pse me VAR u dha gjuajtje nga pika e bardhë

Ne pothuajse jemi riformatuar. Kemi afruar rreth 20 lojtarë, një pjesë do ti federojmë me U21. Partizani është ekip i madh dhe kërkon lojtarë që të bëjnë diferencën. Kemi qenë gjatë gjithë kohës duke parë lojtarët e duhur që mund të merrnim.

Pavarësisht se me vonesë kemi ndërtuar një ekip me objektiva afatgjatë. Kemi një ndërthurje brezash si asnjëherë tjetër. Kemi shumë lojtarë të rinj dhe një skuadër ku nuk do të mungojë cilësia. Mesfushori që u fut në 20 minutat e fundit është 18 vjeç dhe më shumë prespektivë. Kemi një grup me shumë kualitet që do ta shprehin në javët në vijim. Cilësitë do të shkojnë për një lojë dhe rezultate më të mirë”, u shpreh Daja.