Personazhet e njohur reagojnë të trishtuar për tragjedinë në Tetovë (FOTO)

Ka shkuar në 14 numri i viktimave nga tragjedia në spitalin e Tetovës. Ndërkohë bëhet me dije se në spital në momentin e shpërthimit kanë qenë 30 persona, personel dhe pacientë.

Lidhur me shpërthimin në spital është zhvilluar dhe një mbledhje e Shtabit të Krizës në komunën e Tetovës, ku ka marrë pjesë dhe kryeministri Zoran Zaev.

LEXO EDHE  Ndërpreu performancën dhe nisi të bërtiste në mes të skenës, çfarë i ndodhi Billie Eilish (Video)

Shumë personazhe të njohur shqiptar kanë shprehur ngushëllimet për viktimat e ngjarjes tragjike në Tetovë.

Ndërkohë që policia po heton për shkakun e shpërthimit, të famshmit janë sensibilizuar dhe kanë reaguar përmes rrjeteve sociale, duke iu gjendur pranë edhe familjarëve.