Përfshihet nga flakët një banesë në Lezhë

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20, në rrugën “Shtraus”.

Flakët kanë përfshirë banesën e qytetarit me inicialet V.K., ku ka vetëm dëme materiale.

LEXO EDHE  DETAJE/ Kush janë të rinjtë që u qëlluan me armë në Tiranë, si ndodhi ngjarja

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.